Detaylar

  • Tarih 9:00 PM - 05 Jan 2017
  • Bitiş 11:45 PM - 05 Jan 2017
  • Zorlu Performans Sanatları Merkezi
  • 0 (216) 556 98 00
  • Tükendi
Gün Saat Dakika Saniye

Selami Şahin, 50. Sanat Yılı çerçevesinde son konserini Zorlu Performans Sanatları Merkezi Ana Tiyatro Sahnesi‘nde verdi. 2000’i aşkın kişinin izlediği konserde öncekilerde olduğu gibi dinleyiciler birçok sürpriz yaşadı. Şahin, Emel Sayın ve Boğaziçi Caz Korosu’yla 2’şer şarkıda düet yaptı.

120 kişilik bir ekip tarafından aylardır hazırlıkları devam eden; Lider Entertainment tarafından organize edilen seri konserlerin sonuncusunda 25 şarkılık repertuarı ile 2 saati aşkın süre sahnede kalan Şahin izleyicilere müzik ziyafeti yaşattı. Semih Erdogan yönetimindeki 28 kişilik orkestra haricinde; “Özledim” ve “Sensiz Olmuyor” şarkılarında sanatçıya 53 kişilik Boğaziçi Caz Korosu eşlik etti.

Her konserinde elli yıllık sanat hayatına dokunan farklı sanatçı dostlarıyla düet yapan sanatçı, bu konserinde Emel Sayın’la düet gerçekleştirdi. İlk kez Emel Sayın tarafından yorumlanan “Gözler Kalbin Aynasıdır” şarkısını ve Emel Sayın’la Cüneyt Arkın’ın başrollerini paylaştıkları “Rüzgar” filmi için Selami Şahin’in özel olarak yazıp bestelediği, filmle aynı adı taşıyan ‘’Rüzgar’’ şarkısını beraber seslendirdiler.

Daha önceki konserlerinde izleyici tarafından yoğun ilgi gören hologram yöntemiyle Zeki Müren ile “Gitme Sana Muhtacım’’ şarkısındaki düetleri de salondaki birçok misafire duygusal anlar yaşattı.

Büyük oğlu Lider Şahin’in de vokal yaptığı sanatçıyı Gökhan Alkan, Gökhan Tepe, Suzan Şen, Aslı Şen ve İrem Derici gibi birçok ünlü dostu yalnız bırakmadı.